Tip N je vrsta konektorjev za nizko do srednjo moč z vijačno spojko. Konektorji N so na voljo z impedanco 50 ohmov in 75 ohmov. Mehanizem vijačne spojke zagotavlja trdno in zanesljivo povezavo. Na voljo so konektorji za fleksibilne, prilagodljive, poltoge in valovite tipe kablov. Za to serijo se uporabljajo tako stiskalni kot objemni postopki zaključevanja kablov.
Značilnost konektorja je visoka zanesljivost, odlična odpornost proti vibracijam, odlične mehanske in električne lastnosti itd. Uporabljajo se v povezavi z RF koaksialnim kablom v radijskih instrumentih, komunikacijski opremi, mikrovalovnem testu in zemeljskih sistemih pri vibracijah in neugodnih vremenskih razmerah. Z uporabo poltrdega ali polfleksibilnega kabla se ta tip kabla zmanjša VSWR, frekvenca pa se lahko poveča do 11 GHz.
| Izdelek | Opis | Št. dela |
| Tip 7/16 DIN | DIN ženski konektor za 1/2" fleksibilen RF kabel | TEL-DINF.12-RFC |
| DIN ženski konektor za 1/2" super fleksibilen RF kabel | TEL-DINF.12S-RFC | |
| DIN ženski konektor za fleksibilen RF kabel 1-1/4" | TEL-DINF.114-RFC | |
| DIN ženski konektor za fleksibilen RF kabel 1-5/8" | TEL-DINF.158-RFC | |
| DIN ženski pravokotni konektor za 1/2" fleksibilen RF kabel | TEL-DINFA.12-RFC | |
| DIN ženski pravokotni konektor za 1/2" super fleksibilen RF kabel | TEL-DINFA.12S-RFC | |
| DIN moški konektor za 1/2" fleksibilen RF kabel | TEL-DINM.12-RFC | |
| DIN moški konektor za 1/2" super fleksibilen RF kabel | TEL-DINM.12S-RFC | |
| DIN ženski konektor za 7/8" koaksialni RF kabel | TEL-DINF.78-RFC | |
| DIN moški konektor za 7/8" koaksialni RF kabel | TEL-DINM.78-RFC | |
| DIN moški konektor za fleksibilen RF kabel 1-1/4" | TEL-DINM.114-RFC | |
| Tip N | N ženski konektor za 1/2" fleksibilen RF kabel | TEL-NF.12-RFC |
| N ženski konektor za 1/2" super fleksibilen RF kabel | TEL-NF.12S-RFC | |
| Kotni N ženski konektor za 1/2" fleksibilen RF kabel | TEL-NFA.12-RFC | |
| N ženski kotni konektor za 1/2" super fleksibilen RF kabel | TEL-NFA.12S-RFC | |
| N moški konektor za 1/2" fleksibilen RF kabel | TEL-NM.12-RFC | |
| N moški konektor za 1/2" super fleksibilen RF kabel | TEL-NM.12S-RFC | |
| Kotni moški N konektor za 1/2" fleksibilen RF kabel | TEL-NMA.12-RFC | |
| N moški kotni konektor za 1/2" super fleksibilen RF kabel | TEL-NMA.12S-RFC | |
| 4.3-10 Tip | 4,3-10 Ženski konektor za 1/2" fleksibilen RF kabel | TEL-4310F.12-RFC |
| 4.3-10 Ženski konektor za 7/8" fleksibilen RF kabel | TEL-4310F.78-RFC | |
| 4.3-10 Ženski pravokotni konektor za 1/2" fleksibilen RF kabel | TEL-4310FA.12-RFC | |
| 4,3-10 Ženski pravokotni konektor za 1/2" Super fleksibilen RF kabel | TEL-4310FA.12S-RFC | |
| 4.3-10 Moški konektor za 1/2" fleksibilen RF kabel | TEL-4310M.12-RFC | |
| 4.3-10 Moški konektor za 7/8" fleksibilen RF kabel | TEL-4310M.78-RFC | |
| 4,3-10 moški pravokotni konektor za 1/2" fleksibilen RF kabel | TEL-4310MA.12-RFC | |
| 4,3-10 moški pravokotni konektor za 1/2" super fleksibilen RF kabel | TEL-4310MA.12S-RFC |

Model:TEL-NM.12-RFC
Opis
N moški konektor za 1/2″ fleksibilni koaksialni kabel
| Material in prevleka | |
| Kontaktni center | Medenina / posrebritev |
| Izolator | PTFE |
| Telo in zunanji prevodnik | Medenina / zlitina, prevlečena s tri-zlitino |
| Tesnilo | Silikonska guma |
| Električne lastnosti | |
| Karakteristike Impedanca | 50 ohmov |
| Frekvenčno območje | DC~3 GHz |
| Izolacijska upornost | ≥5000MΩ |
| Dielektrična trdnost | ≥2500 V rms |
| Sredinski kontaktni upor | ≤1,0 mΩ |
| Zunanji kontaktni upor | ≤1,0 mΩ |
| Vstavljena izguba | ≤0,05 dB pri 3 GHz |
| VSWR | ≤1.12@3.0GHz |
| Temperaturno območje | -40~85℃ |
| PIM dBc (2×20 W) | ≤-160 dBc (2×20 W) |
| Vodoodporno | IP67 |
Navodila za namestitev super fleksibilnega kabla N ali 7/16 ali 4310 1/2″
Struktura konektorja: (slika 1)
A. sprednja matica
B. zadnja matica
C. tesnilo

Dimenzije za odstranjevanje izolacije so prikazane na diagramu (slika 2), pri čemer je treba biti pozoren na:
1. Končna površina notranjega vodnika mora biti poševno obrezana.
2. Odstranite nečistoče, kot so bakreni ostanki in robovi na končni površini kabla.

Sestavljanje tesnilnega dela: Tesnilni del privijte vzdolž zunanjega vodnika kabla, kot je prikazano na diagramu (slika 3).

Sestavljanje zadnje matice (slika 3).

Sprednjo in zadnjo matico združite z vijaki, kot je prikazano na diagramu (slika 5).
1. Pred privijanjem namažite O-obroč s plastjo mazalne masti.
2. Zadnjo matico in kabel držite pri miru. Privijte glavno ohišje na zadnje ohišje. Glavno ohišje zadnjega ohišja privijte z vidnim ključem. Sestavljanje je končano.
